"תרבות היא נדבך בלתי נפרד מאנושות ואנושיות - בלעדיה נהפוך לחסרי "איברים פנימיים", חיוניים ונחדול."

                                                                                                                                                                            גאולה אוסי.

"תרבות היא נדבך בלתי נפרד מאנושות ואנושיות - בלעדיה נהפוך לחסרי "איברים פנימיים", חיוניים ונחדול."

                                              גאולה אוסי.

אתר להזמנת מופעים, הרצאות וסדנאות עד אליכם

ניתן לקבל כל מידע אודות תכנים תרבותיים, באמצעות האתר, הטלפון והדוא"ל.

הרצאה מעוררת השראה לנשים

מספר המוצרים בסל : 0
  1. קטלוג
  2. הרצאות לנשים
  3. /
  4. הרצאה מעוררת השראה לנשים

מאחורי הגדר - דורית רביניאן אביעד קיסוס

מאחורי הגדר - דורית רביניאן אביעד קיסוס

במלאת עשור לצאתו לאור של הרומן המדובר "גדר חיה" נפגשים הסופרת דורית רביניאן עם הפסיכולוג ואיש התקשורת אביעד קיסוס לשיחה פתוחה על הזמן ההוא ועל הזמן הזה, על זהות ישראלית ועל מסעות ספרותיים. 

מפגש אינטימי, מעניין ומפתיע. 


משך המפגש: כ-75 דקות
כמות קהל: תלוי אולם ואמצעי הגברה

קרדיט צילום: אביעד קיסוס יח"צ דורית רביניאן צילום איליה מלינקוב

כמות

גלילה רון פדר הרצאות למבוגרים

גלילה רון פדר הרצאות למבוגרים

גלילה רון־פדר-עמית, מהסופרות האהובות והמעוטרות הפרסים בישראל. כותבת לכלל הגילאים הקוראים.
הרצאות למבוגרים בעקבות תשעת הרומנים שגלילה כתבה עד כה.

האחרון בהם, הכלה האחרת. הספר שרצתה לכתוב מגיל 15.

שם היא חוזרת אחורה בזמן, אל השיבה לארץ בסוף המאה ה־19, מנקודת מבטן של הנשים היהודיות שחיו ופעלו באותה תקופה סוערת – אך הודרו מספרי ההיסטוריה

כשיואל משה סלומון שטמפפר וזרח ברנט החליטו להקים מושבה היכן "שהמוות מולך", היו איתן שם גם הנשים שעבדו דאגו טיפלו וחלו אך שמותיהן נעלמו מדפי ההסטוריה.

גלילה נותנת קול לנשות אותה תקופה אמנם דמויות בדיוניות אך נטועות בסיפור ההסטורי. נשים דעתניות, מהפכניות ומעניינות שאני לא יודעת אם המפעל הציוני היה מצליח בלי כוחותיהן.

היא משלבת בסיפורה חמש דמויות שונות גיטל, מינה, סוניה, סולטנה ורחל.

נשים חזקות שבאות ממקומית שונים לארץ ישראל וסיפורן משתלב זו בזו תוך כדי. הספר משלב ארועים הסטורים מהתקופה המעניינת של שלהי המאה ה19

מהפיכה ברוסיה

ראשית הציונות

מושבות הברון

והגיבורות לוקחות חלק בהם.


משך ההרצאה: כ-75 דקות

כמות קהל: תלוי אולם והגברה

צילום: דן פורגס





כמות

ליהיא לפיד

חינוך בלתי פורמאלי, סופרת, ליהיא לפיד

סופרת, עיתונאית, מרצה ומופיעה, מסמלת את הקול של האישה הישראלית העכשווית. פעילותה במדיות השונות רכשה לה קהל עוקבים שסוחף ברשתות החברתיות אלפי שיתופים ותגובות.

‎ספריה כיכבו ברשימות רבי המכר שבועות ארוכים, ובראשם הספר "אשת חייל" שהוא ציון דרך בכתיבה הנשית האישית בעברית.

לפיד פרסמה שני ספרי רומן, בנוסף לספר המיועד לאימהות שמגייסות את הילדים, שני ספרי ילדים וספר מתכונים.

‎בעבר הייתה צלמת עיתונות וכיום כותבת מרצה ומופיעה.

‎לפיד פעילה בנושאים חברתיים, בדגש על שני תחומים: זכויות נשים והורות לילדים עם צרכים מיוחדים. היא נשיאה של עמותת "שק"ל- שירותים קהילתיים לאנשים עם מוגבלות".

הרצאותיה:

המסע של חיי

במפגש מעצים זה משתפת לפיד תובנות על המסע שלה כאמא לילדה מיוחדת, מסע שבו היא מהווה השראה למשפחות רבות. שיחה על התמודדות אבל גם על מציאת מוקדי הכוח והשמחה, על המאבקים אבל גם על השלמה וקבלה. ואהבה ללא תנאים. 
להיות אמא מיוחדת. מפגשים בנושא קבלת השונה. ליהיא לפיד היא מדמויות המפתח בעשייה למען קבלת השונה.  

לפיד, מחברת הספר "אשת חיל" שבו חשפה את ההורות המיוחדת שלה,

היא נשיאה של עמותת שק"ל (שילוב קהילתי לאנשים עם מוגבלויות) ופעילה חברתית בתחום.

נדרש מקרן, מסך, מחשב

לא תמיד נהדרת

מפגש אישי ומרגש שבו לפיד לוקחת למסע בין תחנות החיים והאתגרים. האהבה והאימהות, ההצלחה והוויתורים, הילדים הקטנים והגדולים, והתפקידים שלנו כאשת איש, בת, אמא חברה ואישה עובדת. 

ליהיא לפיד במופע נשי מעצים על התמודדות האישית שלה, ושל נשים נוספות, עם הצורך לשבור חומות ותקרות זכוכית אך גם עם השאלות לגבי התפקיד במרחב האישי והפרטי.

לפיד משתפת גם בהתמודדות עם היותה אמא לילדה מיוחדת, ועל המסע הזה שבו היא מהווה השראה למשפחות רבות.

"הריני בזאת מוותרת על להיות כל הזמן יעילה מצויינת ומצטיינת. 

אני פשוט לא יכולה להיות כל הזמן נהדרת. 

נראה לי שאם אשתדל קצת פחות יצליח לי הרבה יותר, וכולם ירוויחו. 

גם אני".

לכתוב את החיים

ליהיא לפיד במפגש אישי, משתפת במסע שהוביל אותה לעבור מצילום לכתיבה ומה הפך אותה לכותבת בעלת קול ייחודי שאיתו מזדהים רבים.  

שיחה על גבולות החשיפה, בין הפרטי לציבורי, על ההבדל בין כתיבת רומן רב מכר לכתיבת מדור שבועי ועל השאלה מהי ספרות נשים ואיזה תפקיד יש לכתיבה הנשית היום, בעידן הרשתות החברתיות.

ערב מרגש ומעצים, על התמודדות של נשים עם הפריצה למרחב הציבורי, ועל הקול הנשי העכשווי שמתמודד גם עם הצורך לשבור חומות וגם עם השאלות לגבי התפקיד במרחב האישי והפרטי. 

על ההשפעה של וירג'יניה וולף ושרה אהונסון, "האליפים" ואושו על הכתיבה שלה וגם על החיים של כולנו.  

ליהיא לפיד מחברת רבי המכר "אשת חייל", סודות ששמרתי בבטן", "אני לא יכולה להיות תמיד נהדרת" ו"אמא של חייל/ת". ספרי הילדים "סבא השמן וסבא הרזה" ו "לחש הקסמים".

(מפגשים לספריות ולשבוע הספר).

מותר לך!

מפגש לנשים. ולגברים שרוצים להבין אותנו.

ליהיא לפיד במופע מרגש, עם מבט חודר אך גם מלא הומור על התפקידים שונים שלנו בתוך מעגל החיים. על החיים המשפחתיים, על להיות אמא, על נשים וגברים, על הגשמת חלומות וגם על המפגש עם המציאות.

לפיד, כותבת בעלת קול ייחודי שאיתו מזדהים רבים, במפגש מעצים ומלא השראה על המסע אל עבר קבלת עצמנו, עם הטוב והפחות טוב, ועל איך רגעים קטנים הם בעצם מציאת האושר.

"מותר לך להגיד 'לא מתאים לי'.  מותר לך לבכות אבל עדיף לצחוק. מותר להתעקש על אהבה. מותר לך לוותר על קשרים שעושים לך רע ולהקיף את עצמך באנשים שמשמחים ומחזקים אותך.  ומותר לך לחשוב על האושר שלך".

בערב הזה נדבר קצת אחרת.

נעצור רגע, ונחשוב על איך להיות קצת יותר טובות וטובים לעצמנו.
(מפגש לנשים נהדרות)


משך המפגש: כ- 60 דקות
קרדיט צילום: ג'ניפר בוקובזה




כמות

תמר מור סלע

תמר מור סלע

נשים מדברות מיניות


"נשים לומדות להשתמש במיניות שלהן כדי להשיג בן זוג, משפחה וילדים, ביטחון כלכלי. בשלבים מאוחרים יותר הן משתמשות במיניות שלהן כדי לשמור על הזוגיות וכדי שמישהו ימשיך לפרנס אותן בזמן שהן מגדלות את ילדיהן. עוברות הרבה שנים, וגם אז לא תמיד, עד שאישה מבינה שהמיניות שלה קיימת רק עבור עצמה ולא בעבור שום אינטרס מלבד עונג." (קטע מתוך הספר ערות – נשים מדברות מיניות).

הסופרת תמר מור סלע, כתבה בספר "ערות – נשים מדברות מיניות" (לידיעות ספרים) 23 מונולוגים של נשים על מין ותשוקה, גוף ונפש, הנאה ופחד, בושה ועונג, פגיעות, רצון לשחרור, מחסומים ודעות קדומות.
ההרצאה עוסקת בעולמן המיני העמוק והמורכב של נשים כפי שמשתקף מתוך הסיפורים בספר. מתוך חוויות חיים של נשים אמיתיות וגלויות פנים. נשמע על התהליך המאתגר של  כתיבת הספר ועל הדרך שעוברות נשים ממקום של מבוכה, בושה ואשמה ביחס למיניות שלהן, אל מקום משוחרר ופתוח יותר. ניגע בשאלות: מדוע מיניות, שהיא חלק מרכזי בהוויה האנושית, עדיין נתפסת כטאבו שאנשים מתקשים לגעת בו? מדוע אנחנו לא מדברים על זה באמת? מה חלקה של החברה ביצירת הבניות ומחסומים למיניות הנשית? מה עוצר את המיניות הנשית ומה מאפשר אותה? מה מדליק אותה ומה מכבה אותה? מה משתיק אותה ומה יכול לחולל בחיינו הדיבור הפתוח על מיניות?

תמר מור סלע
סופרת, עיתונאית ועורכת. בעלת טור שבועי ב"זמנים מודרניים" של ידיעות אחרונות.
את דרכה העיתונאית החלה בגלי-צה"ל, שם עבדה 7 שנים כשדרנית ועורכת של חדשות, תכניות תרבות, מוזיקה ותכניות דוקומנטריות.
כתבה במגזין "הורים וילדים", בעיתון "הארץ" וכתבות מגזין במוסף 7 ימים של ידיעות אחרונות.
פרסמה עד כה שלושה ספרים: ספר ילדים (הקיבוץ המאוחד 2004).
הספר להיות אמא (ידיעות ספרים 2010) שהפך לרב מכר ועדיין נמכר בחנויות.
ספרה ערות – נשים מדברות מיניות (ידיעות ספרים. ינואר 2017) ובו 23 מונולוגים יוצאי דופן, חשופים, כנים ואמיצים של נשים על המיניות שלהן, הפך לרב מכר מדובר וסנסציוני מיד עם צאתו. הספר מככב ברשימות רבי המכר כבר שבועות רבים וזכה לחשיפה רבה, ביקורות מצוינות ולהתייחסות חסרת תקדים בכלי התקשורת המרכזיים וברשתות החברתיות. מאז צאתו ובתוך פחות מארבעה חודשים, מכר הספר קרוב ל-40,000 עותקים, השג יוצא דופן בשוק הספרים הישראלי. בימים אלה מתורגם הספר לאנגלית.



אורך ההרצאה: 60 דקות+זמן לשאלות

כמות קהל מקסימלית: 300 איש 

תמר מור סלע ודנה ברגר במפגש משותף - לחיצה לצפייה
תמר מור סלע ודנה ברגר במפגש משותף - לחיצה לצפייה


כמות

בעולם שבו החיפוש אחר צמיחה אישית ומקצועית אינו יודע גבולות, מרכז התרבות הון תרבותי עולה כמשואה של השראה, במיוחד עבור נשים. באמצעות סדרת ההרצאות העשירות והמעצימות שלה, הון תרבותי שואפת להצית סקרנות, לעורר חדשנות ולטפח תחושת קהילה בקרב נשים מרקעים שונים. הרצאות אלה, בהובלת מרצים, עוסקות בנושאים של צמיחה אישית, מנהיגות, יצירתיות ועוד, ומציעות למשתתפים לא רק ידע, אלא גם תחושת מטרה מחודשת. 

הון תרבותי בולט כמרכז תרבותי תוסס המוקדש לטיפוח חקר אינטלקטואלי וצמיחה אישית. הוא משמש כמקום מפגש לאנשים הנלהבים להתעמק במגוון רחב של נושאים, מהיסטוריה ואמנות ועד פיתוח אישי וידע פיננסי. בלב משימתו עומדת העצמת נשים באמצעות סדרת הרצאות מעוררות השראה לנשים שנועדו לאתגר פרספקטיבות, לעורר שיחות ולבנות קהילה של יחידים בעלי יכולת. מעבר להרצאות אלה, הון תרבותי מציע סדנאות ואירועים העונים על תחומי העניין המגוונים של המשתתפים בו, מה שהופך אותו למרכז להעשרה תרבותית ולמעורבות קהילתית.

העצמת נשים היא לא רק עניין של צדק חברתי אלא גם זרז לטרנספורמציה חברתית רחבה יותר. העצמת נשים כרוכה בביטחון, בידע ובמיומנויות הדרושים להשפיע על תהליכי קבלת החלטות ולהוביל לשינוי בקהילות שלהן ומעבר לכך. חברת הון תרבותי מזהה את האתגרים הייחודיים שעומדים בפני נשים ומבקשת להתמודד איתם באמצעות הרצאותיה המלהיבות. על ידי התמקדות בהעצמת נשים, חברת הון תרבותי לא רק תורמת לצמיחה האישית ולפיתוח המנהיגות של המשתתפות שלה, אלא גם מטפחת סביבה שבה נשים יכולות לשגשג, לחדש ולהוביל בביטחון. מחויבות זו להעצמת נשים משקפת חזון רחב יותר של יצירת חברה מכילה, שוויונית ודינמית יותר.


באילו נושאים עוסקות הרצאות אלו

הרצאות מעוררות השראה לנשים עוסקות במגוון נושאים, כל אחד מהם נועד להדהד ולהעניק השראה לנשים. החל מצמיחה אישית, שבה המשתתפות חוקרות את גילוי העצמי והחוסן, ועד מנהיגות, תוך התמקדות בפיתוח תקשורת אפקטיבית ומיומנויות מנהיגות לסביבות מקצועיות. מפגשי יצירתיות וחדשנות מעודדים נשים לחשוב מחוץ לקופסה ולאמץ רעיונות חדשים. בנוסף, מתקיימים דיונים בנושא בריאות ורווחה, אוריינות פיננסית והאיזון בין עבודה לחיים, כולם נועדו לספק לנשים גישה הוליסטית להעצמה ולהצלחה. נושאים מגוונים אלה מבטיחים שכל משתתפת תמצא משהו שיעורר את עניינה ויעודד את מסעה לקראת הגשמה אישית ומקצועית.


הון תרבותי מרחיב את הצעותיו הרבה מעבר לסדרת ההרצאות הייחודית שלו להעצמת נשים. מרכז תרבותי זה הוא פלטפורמה דינמית למגוון סדנאות ואירועים המיועדים לקהל הרחב. המשתתפים יכולים להשתתף בסדנאות פיתוח אישי, לשפר מיומנויות תקשורת או לצלול עמוק לתוך אוריינות פיננסית כדי לבנות עתיד בטוח. עבור אנשי מקצוע, הרצאות וסדנאות מיוחדות מספקות תובנות לגבי מגמות בתעשייה והזדמנויות ליצירת קשרים. דיונים על אמנות, ספרות ואירועים אקטואליים מטפחים דיאלוג תרבותי עשיר בין המשתתפים. התוכניות המגוונות של הון תרבותי מבטיחות שלכל אדם תהיה הזדמנות לחקור תחומי עניין חדשים, לפתח מיומנויות חדשות ולהתחבר לקהילה של אנשים בעלי דעות דומות.

הון תרבותי עומד כמשואה של העצמה והשראה, במיוחד לנשים המחפשות לחקור את מלוא הפוטנציאל שלהן. באמצעות סדרת ההרצאות המלהיבות שלה, המרכז מכסה מגוון רחב של נושאים שנועדו לעורר סקרנות, לטפח צמיחה אישית ולעודד מנהיגות וחדשנות. מעבר להרצאות אלה, המחויבות של הון תרבותי להעשרה תרבותית ולמעורבות קהילתית ניכרת במגוון הרחב של סדנאות ואירועים שלה. בין אם מחפשים פיתוח אישי, קידום מקצועי או פשוט קהילה, המשתתפים מוצאים סביבה מסבירת פנים ומעשירה, מה שהופך אותה לפלטפורמה מרכזית להעצמה וחקר אינטלקטואלי.

logo בניית אתרים